نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شرح کارگاه ها جهت بازدید

 

عنوان

شـــرح کارگــــاه

1

بازی­های

 فکـری


بالغ بر یکصد بازی فکری در این کارگاه موجود است. این بازی­ها شامل بازی­های فکری، هیجانی، حرکتی و ... می­باشد که هوش های گاردنر را تقویت می کند. بازی هایی از قبیل: اتللو ، کاتامینو ، جنگا، هد بند، بلاک آس و ...

2

خلاقیـت

آماده سازی ذهن کودکان برای خلق اثری بیادماندنی و ایجاد انگیزه و علاقه مندی کودکان به ساخت وسایل تزیینی با استفاده از اشیاء دورریختنی و بکارگیری ذهن کودکان برای ایجاد خلق یک اثر بدیع و زیبا

3

اوریگامی

در این کارگاه هنر کاغذ و تا آموزش داده می شود که باعث هماهنگی نیمکره های جادویی مغز، افزایش خلاقیت و  قوه تخیل، تقویت حافظه و بالا رفتن تمرکز  می شود.

4

دومینــو

در این کارگاه بستر مناسبي جهت ظهور و شكوفايي استعدادهاي هنري  به مدد تركيب و تنوع رنگ­ها در چيدمان مهره­هاي دومينو فراهم شده و ضمن تأكيد بر بالا بردن قدرت تمركز ذهني و مهارت­هاي پايه هندسي، قدرت تشخيص شكل و اندازه در چيدمان مهره هاي دومينو به همراه ساير مهارت هاي شنيداري و هماهنگي ذهن با حركات چشم و دست فراهم می آید.

5

نجـوم

هدف این کارگاه معرفی مباحث نجوم و ستاره­شناسی جهت آشنایی با مفاهیم اولیه و اصلی جهان اطراف ما می­باشد. دراين شيوه مباني نجوم همراه با انواع تصاویر، فیلم، نرم افزارهای نجومی مرتبط مطرح می گردد.

6

رباتیـک

با در نظر گرفتن کاربرد روزافزون علم روباتیک در زندگی روزمره و رشد سریع این دانش در کشورهای پیشرفته، آموزش این علم به دانش­آموزان و علاقه‌مندان اجتناب ناپذیر می‌نماید. در این راستا واحد آموزش پارک علمی کودکان  با هدف پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها و همچنین بالا بردن توان علمی و مهارتی افراد در زمینه علم رباتیک، برای رده های سنی مختلف برنامه آموزشی متناسب با آن گروه را مهیا نموده است.

7

شیمـی

آزمایش‌های کاربردی و ساده­ یک راه مفید برای آموزش مفاهیم شیمی است، که با انجام عملی آن این آموزش‌ها در ذهن‌ علاقمندان باقی می‌ماند. کودکان و نوجوانان همواره به شیمی و آزمایشات آن جذب و در آن غرق می‌شوند.

8

فیزیـک

بدون تجربه نمی­توان علوم تجربی را آموخت. با توجه به تنوع دستگاه های موجود، در این کارگاه با استفاده از دستگاه توپ­انداز همراه با کمک فلش­های بستاب به نمایش خطای دید و توپ معلق درهوا پرداخته می­شود. سایر بخش­های این کارگاه عبارتند از: بخش لیزر (شامل چنگ، تفنگ و مخابرات لیزری). بخش آینه­ها، بخش چرخ و بستاب (در 6 نوع دستگاه متنوع با قابلیت تنظیم فرامین توسط کاربر) بخش مه­نور (شامل 6 کیوسک غیرمشابه، جهت مشاهده انعکاس و شکست نور از طریق تابش نور لیزر به قطعاتی همچون آینه، منشور) و  ...

9

نانو

علم و فناوری نانو (نانو علم و نانو تکنولوژی) توانائی بدست گرفتن کنترل ماده در ابعاد نانومتری (ملکولی) و بهره برداری از خواص و پدیده‌های این بعد در مواد ، ابزارها و سیستم­های نوین است. با توجه به اهمیت این مقوله که از آن به عنوان رنسانس فناوری در عصر حاضر یاد می­شود، در این کارگاه تلاش خواهد شد تا کودکان و نوجوانان با مفاهیم پایه­ای علم نانو و تعاریف مرتبط با آن و همچنین کاربردهای گوناگون آن در دنیای واقعی آشنا شوند.

10

سفال

فواید گل بازی: رشد و پرورش خلاقیت، رشد و کنترل اعصاب و عضلات، رشد و پرورش مهارت های اجتماعی، پرورش قدرت تجسم فضایی و هندسی، پرورش حس لامسه، تقویت و هماهنگی چشم و دست، ابزاری برای تشخیص و درمان

11

نقاشی

نقاشی به هماهنگی چشم و دست کودك کمک می کند هم چنین این هنر راهی عالی براي تقویت ماهیچه دست کودکان است که در سنین مدرسه در مهارت نوشتن کودکان نقش مهمی دارد و نقاشی کشیدن براي بچه ها فرصتهاي زیادي براي آموزش و یادگیري فراهم می کند که یادگیري رنگ ها و اشکال هندسی ، بیان ایده ها ، ترکیب رنگها و آزمایش آن ها از آن جمله است.